Trumparegystė (miopija)

Trumparegystė, arba miopija, yra dažniausiai pasitaikanti regėjimo sutrikimų priežastis. Esant šiam sutrikimui, arti esantys objektai matomi aiškiai, tačiau toliau esantys daiktai atrodo išblukę.

Miopijai kompensuoti reikalingi minusinio stiprumo kontaktiniai lęšiai.

Trumparegsytės apibrėžimas

Dėl miopijos toli esantys objektai atrodo neryškūs ir išblukę. Šis defektas atsiranda, jei akis yra per ilgos netaisyklingos formos arba ragena yra per daug išsigaubusi, ir šviesos spinduliai susikerta prieš tinklainę, o ne joje. Trumparegystė gali būti įgimta arba išsivystyti dėl akių pervargimo. Neaptikus ir negydant, atsiranda galvos skausmai, dažnai žiūrima prisimerkus. Dažnas ir per ilgas buvimas prie kompiuterio, televizoriaus ar telefono ekrano gali simptomus pabloginti. Trumparegystės stiprumas matuojamas dioptrijomis. –2,50 laikoma nedidele trumparegyste, o –6,00 ar daugiau – didele.

Kaip trumparegystę koreguoti?

Specialūs akiniai ir kontaktiniai lęšiai pakeičia šviesos spindulių lūžimo tašką, todėl jie susikerta teisingoje tinklainės vietoje. Dauguma žmonių dėl patogumo renkasi kontaktinius lęšius, nes šie suteikia judėjimo laisvę ir visiškai neriboja matomumo. Kai kuriais atvejais trumparegystę galima ir visiškai panaikinti lazerine akių operacija.

Trumparegių ir normalus vaizdas

Explanation of myopia and comparison of myopic view with normal view

Viršuje esančiuose paveiksliukuose pavaizduota kaip trumparegystė paveikia regėjimą. Šviesos spinduliai susikerta prieš tinklainę, todėl susidaręs vaizdas yra išblukęs. Kairiame paveiksliuke pavaizduota kaip arti esančius objektus mato trumparegiai, o dešinėje – trumparegystės neturintys žmonės.

Grįžti į žodyną
VISA Master Card PayPal DHL omniva
Top