Toliaregystė (hipermetropija)

Toliaregystė, arba hipermetropija, yra refrakcijos defektas, kai toli esantys objektai yra matomi aiškiai, tačiau artimi daiktai atrodo neryškūs ir išblukę. Toliaregystė atsiranda dėl akies lęšiuko neelastingumo, dėl kurio lęšiukas negali prireikus pakeisti formos, arba atvejais, kai akies obuolys yra per trumpas. Toliaregystė gali sukelti akių pervargimą, akių ar galvos skausmą.

Hipermetropijai kompensuoti reikalingi pliusinio stiprumo kontaktiniai lęšiai.

Toliaregystės apibrėžimas

Toliaregystės atvejais šviesos spinduliai susikerta už tinklainės, todėl akis negali tinkamai sufokusuoti vaizdo. Paprasti akių patikrinimai gali toliaregystės ir neaptikti. Jei pastebėjote, kad yra sunku matyti arti esančius objektus, būtinai užsirašykite nuodugniam akių patikrinimui.

Hipermetropija gali būti paveldima arba išsivystyti dėl akių pervargimo.

Kaip toliaregystę koreguoti?

Toliaregystę galima kompensuoti akiniais arba kontaktiniais lęšiais, kurie pakeičia šviesos spindulių lūžimo kampą. Žmonės dėl patogumo kiekvienai dienai dažnai renkasi kontaktinius lęšius, tačiau turi ir skaitymo akinių porą.

Toliaregių ir normalus vaizdas

Explanation of hyperopia and comparison of hyperopic view with normal view

Viršuje esančiuose paveiksliukuose pavaizduota kaip toliaregystė paveikia regėjimą. Šviesos spinduliai susikerta už tinklainės, todėl susidaręs vaizdas yra išblukęs. Kairiame paveiksliuke pavaizduota kaip arti esančius objektus mato toliaregiai, o dešinėje - toliaregystės neturintys žmonės.