Natrio hialuronatas

Hialurono rūgštis yra natūralus gyvuose organizmuose esantis komponentas. Fiziologinėje aplinkoje ši medžiaga nėra rūgšties formos ir egzistuoja kaip natris arba kalis ir yra vadinama hialuronu arba hialuronatu. Kadangi ši medžiaga nėra svetima organizmui, ja praturtinti kontaktiniai lęšiai yra ypatingai švelnūs ir patogūs nešioti. Organizme hialuronatas aptinkamas įvairiuose skysčiuose, sąnariuose, odoje, akies sandaroje.

Biologinės hialurono rūgšties savybės:
• yra unikali drėkinamoji medžiaga, nes viena molekulė išlaiko 1000 vandens molekulių
• turi priešuždegiminių savybių
• turi antibakterinių ir antivirusinių savybių
• naudojama atliekant plastines operacijas, nes padeda gyti odai ir mažina randus

Natrio hialuronatas kontaktiniuose lęšiuose

Kontaktinių lęšių industrijoje hialurono rūgštis yra naudojama kaip drėkinamoji medžiaga akių lašuose ir lęšių valomuosiuose tirpaluose. Dėl savo savybių ji efektyviai drėkina kontaktinius lęšius ir visiškai nedirgina akių. Hialuronatu sutepti lęšiai ilgiau išlieka sudrėkinti, yra švelnesni nešioti, todėl ženkliai sumažėja diskomforto, paraudimo ir akių sausėjimo tikimybė. Gydomosios medžiagos savybės taip pat padeda pažeistoms akies ląstelėms atsigauti.

Kai kurie kontaktinių lęšių gamintojai hialuronatą naudoja ir gamindami lęšius. Tokie lęšiai geriau praleidžia deguonį, kuris pasilieka lęšiuose ir yra palaipsniui perduodamas į akį, taip užtikrinant efektyvesnį sutepimą. Šiuo metu rinkoje esantys gamintojo PegaVision vision kontaktiniai lęšiai TopVue sudėtyje turi natrio hialutonato.

Kiti mūsų parduodami produktai, kurie sudėtyje turi natrio hialuronato: valomieji tirpalai Gelone ir Laim-Care, geliniai akių lašai Laim-Care.

Grįžti į žodyną