Progresiniai akiniai: kas tai ir kuo jie naudingi?

Pirkdami akinius iš „Alensa“, savo mėgstamiems rėmeliams galite pasirinkti ir naujoviškus daugiafunkcinius, arba kitaip vadinamus, progresinius akinių lęšius. Galbūt esate girdėję ir susipažinę su bifokaliniais ar trifokaliniais lęšiais, tačiau progresiniai lęšiai - daug sudėtingesnė ir labiau pažengusi lęšių rūšis. Progresiniai lęšiai sklandžiai sujungia tris optines zonas į vieną akinių lęšį ir tokiu būdu užtikrina puikią regėjimo korekciją žvelgiant iš arti, iš vidutinio nuotolio ir į toli. Progresiniai multifokaliniai lęšiai iš esmės neturi matomų, griežtų, pereinamųjų linijų, kuriomis pasižymi bifokaliniai ir trifokaliniai lęšiai. Šių lęšių taip pat negalėtume pavadinti „patobulintais trifokaliniais“, nes tai visapusę ir daugiapusę regėjimo korekciją suteikiantys lęšiai su nematomais perėjimais .

Moteris su progresiniais akiniais

Kaip atrodo progresinis lęšis?

Pats lęšis yra asimetriško dizaino, sukurtas taip, kad visiškai prisitaikytų prie akių anatomijos. Kiekviena lęšio zona palaipsniui ir labai sklandžiai pereina į kitą.

 • Viršutinė lęšio zona, skirta žiūrėti į tolį, pvz. į aplinkinius peizažus ar į kelią.
 • Vidurinė lęšio zona padeda matyti daiktus esančius vidutiniame nuotolyje, pvz. kompiuterį arba automobilio prietaisų skydelį.
 • Apatinė lęšio zona padeda matyti objektus, esančius arti, pvz. knygą ar išmanujį telefoną.
 • Vaizdas šoninėse lęšio srityse visada yra šiek tiek neryškus ar iškreiptas, tai dar vadinama periferiniu iškraipymu. Tai lemia multifokalinio lęšio konstrukcija.
Progresinio lęšio zonos

Šiek tiek pakreipę galvą ir nukreipę žvilgsnį į kitą lęšio sritį pereisite iš vienos zonos į kitą.

Ar Jums reikia tokių lęšių?

Progresiniai lęšiai skirti presbiopija koreguoti. Toks regėjimo sutrikimas paprastai siejamas su amžiumi, jo pasekoje asmuo prasčiau mato iš arti, neskaitant kitų paciento regėjimo problemų (trumparegystės ir pan.). Tokiais atvejais reikalingi akiniai ar lęšiai, su papildoma korekcija, kad pacientas galėtų aiškiai matyti iš įvairių atstumų. Toks parametras recepte dažniausiai įvardijamas kaip PAPILDYMAS. Kaip ir minėjome anksčiau, progresiniai akiniai yra patobulinti biofokaliniai, tačiau turi ir trifokanlinių lęšių savybių. Kaip ir su trifokaliniais, su progresiniais lęšiais galėsite matyti arti, vidutiniame nuotolyje ir toli esančius objektus. Taigi, šio tipo lęšiai yra skirti tiems, kurie nori vienų akinių, su kuriais galėtų puikiai matyti skaitomą tekstą, kompiuterio ekraną ir toli esančius objektus.

PIRKTI AKINIUS

Kokie yra progresinių lęšių privalumai?

Progresiniai multifokaliniai akiniai turi kelis, labai svarius, privalumus:

 • Puikiai matysite iš įvairių atstumų su tais pačiais akiniais.
 • Tokių akinių lęšiai neturi ryškių, matomų linijų, skiriančių optines zonas, todėl akiniai atrodo išties jaunatviški ir modernūs.
 • Kadangi optinės zonos laipsniškai pereina iš vienos į kitą, nepastebėsite „vaizdo šuolių“ (kai vaizdas staigiai pakeičia formą / padėtį žiūrint iš kitos optinės zonos).
 • Progresiniai lęšiai, kuriuos įsigysite iš mūsų parduotuvės, yra padengti puikiomis, lęšius gerinančiomis, dangomis.
 • Galite dar labiau patobulinti savo lęšius pasirinkdami mėlyną šviesą blokuojantį filtrą arba fotochrominį lęšių efektą. Taip pat galite pasirinkti tamsios spalvos lęšius ir taip savo akinius paversti korekciniais saulės akiniais.
 • Atsižvigdami į savo individualius poreikius, galite pasirinkti įvairių tipų progresinius lęšius.

Ką vertėtų turėti omenyje renkantis progresinius lęšius

Tiems, kurie nori dėvėti progresinius akinius, verta žinoti keletą dalykų:

 • Išmokti naudotis skirtingomis optinėmis zonomis labai paprasta ir natūralu, tačiau praeis šiek tike laiko, kol Jūsų smegenys prisitaikys prie tokių akinių. Iš pradžių galite jausti diskomfortą, tačiau laikui bėgant akiniai taps kur kas patogesni nei bifokaliniai. Taip pat turime paminėti, kad labai mažas procentas žmonių niekada nepripranta prie tokio tipo akinių.
 • Bet kokio tipo progresinių lęšių kraštuose vaizdas bus šiek tiek iškreiptas. Akys ir smegenys paprastai prie to labai greitai ir gerai prisitaiko - išmoksite efektyviai naudotis kiekviena optine zona ir iškraipymų periferijoje net nepastebėsite.
 • Progresiniai lęšiai yra brangesnis pasirinkimas, tačiau jie yra pranešini lyginant su kitais lęšiais.

Kuo skiriasi mūsų siūlomų progresinių lęšių tipai?

Patys paprasčiausi, patvarūs progresiniai lęšiai „Classic“ patenkins visus pagrindinius poreikius. Sudėtingesni lęšiai pasižymi aukštesne kokybe ir suteikia daugiau komforto. Tokiems lęšiams gaminti yra naudojamos pažangesnės technologijos, kurių dėka sumažėja periferinis iškraipymas ir padidėja optinės zonos. Taigi, sprendimas Jūsų rankose - ar užteks paprastų standartinių progresinių lęšių, ar norėsite sudėtingesnių.