Mėlyną šviesą blokuojantis lęšių filtras. Kas tai?

šviesą blokuojančius akinius

Mėlyna šviesa - tai natūralus gamtos reiškinys, su kuriuo susiduriame kasdien. Tai, galima sakyti, neatsiejama mūsų gyvenimo dalis - ji palaiko mūsų gyvybines funkcijas, suteikia energijos, diktuoja gyvenimo ritmą. Nors iš esmės mėlyna šviesa nėra blogas dalykas, šiais moderniais, skaitmeniniais laikais mus pasiekia itin didelis tokios šviesos kiekis. Kone kiekviename gyvenimo žingsnyje naudojame išmaniuosius telefonus, kompiuterius, planšetinius kompiuterius ir visi šie prietaisai išskiria didelį kiekį mėlynos šviesos tiek šviesiuoju, tiek tamsiuoju paros metu. Nuolatinis tokios mėlynos šviesos srautas vargina ir dirgina mūsų akis, atsiranda, taip vadinama, skaitmeninė akių įtampa. Dienos pabaigoje akys išsausėjusios, paraudusios, jaučiamas lengvas galvos skausmas, sunku užmigti.

Dėl to mėlyną šviesą blokuojantis filtras yra tikra atgaiva ir pagalba. Šis filtras sulaiko dalį mėlynos šviesos, sklindančios iš įvairių skaitmeninių ekranų ir taip apsaugo akis nuo įtampos. Įsigydami akinius mūsų parduotuvėje, galite pasirinkti papildomą, mėlyną šviesą blokuojantį, filtrą savo lęšiams . Mūsų mėlyną šviesą blokuojantys akiniai sulaiko iki 20 % mėlynos šviesos. Siūlome ne tik mėlyną šviesą blokuojančius akinių lęšius, bet ir minkštuosius kontaktinius lęšius. Žemiau išvardinti visi mėlyną šviesą blokuojančio filtro privalumai. (Mėlynąją šviesą blokuojantys produktai veiksmingiausi naudojant patalpose.)

Kokia reali mėlyną šviesą blokuojančio filtro nauda?

Akiniai, kurių lęšiai turi mėlyną šviesą blokuojantį filtrą, pasižymi geresnėmis optinėmis savybėmis. Net ilgą laiko tarpą žiūrėdami į skaitmeninį ekraną, pastebėsite, kad:

 • Jūsų vizija išliks ryški
 • Filtras panaikina atspindžius ir blizgesį
 • Visi mūsų akinių lęšių taip pat yra padengti lęšius gerinančiomis dangomis, už kurias papildomai mokėti nereikia: UV filtras, kietoji danga, antirefleksinė, antistatinė ir hidrofobinė dangos.

Sumažėjęs mėlynos šviesos kiekis turi teigiamą poveikį sveikatai:

 • Net po ilgų valandų prie ekrano, su mėlyną šviesą blokuojančiais akiniais, Jūsų akys nebus tokios sudirgusios, bus energingesnės. Akiniai padeda akims atsipalaiduoti.
 • Mėlyną šviesą blokuojantys akiniai gali padėti pagerint Jūsų miego ciklą, nes nebebus trikdoma jūsų organizmo melatonino (jis skatina miegą) gamyba.
 • Tokie akiniai gali padėti lengviau sutelkti ir išlaikyti dėmesį, net ilgas valandas praleidžiant prie ekrano.

Kada rekomenduotina įsigyti mėlyną šviesą blokuojančius akinius arba lęšius?

Tiesa pasakius, šiais moderniais laikas, mėlyną šviesą blokuojantys akiniai arba lęšiai praverstų kiekvienam, ypač tiems, kurie daug laiko praleidžia prie kompiuterio ar telefono. Tad jei žymų laiko tarpą naudojatės skaitmeniniais prietaisais - dirbate office, esate studentas ar aktyvus 21 -ojo amžiaus pilietis, o gal mėgstate kompiuterinius žaidimus - mėlyną šviesą blokuojantis filtras tikrai būtų naudingas Jums.

Kokių dar priemonių galima imtis?

Jei mėlyna šviesa tikrai kelia didelių problemų: vargina dažni galvos skausmai, paraudusios ir sudirgusios akys, galite pabandyti štai ką:

 • Darykite reguliarias pauzes - nukreipkite žvilgsnį nuo ekrano kuo dažniau*.
 • Pasistenkite būti toliau nuo ekrano
 • Naudokite specialų matinį ekrano filtrą, kuris pašalina atspindžius
 • Kiek įmanoma sumažinkite laiką, praleidžiamą prie ekrano, ypatingai prieš einant miegoti
 • Dirbkite gerai apšviestoje patalpoje.
 • Įsigykite aukštos kokybės akių lašus.

*pabandykite laikytis 20-6(20)-20 taisyklės: kas 20 minučių nukreipkite savo žvilgsnį į kokį nors objektą, esantį maždaug už 6 metrų. Žvelkite į tolį apie 20 sekundžių.