Kuo skiriasi saulės akinių lęšių spalvos?

Akiniai nuo saulės yra ne tik mados aksesuaras. Pasirinkta lęšių spalva gali skirtingai įtakoti matomumą. Jūsų akys ir subtili oda aplink jas yra ypač pažeidžiamos UVA ir UVB spindulių . Kai kurie kontaktiniai lęšiai jau yra su UV filtru , o ir mūsų parduodamų korekcinių akinių lęšiai turi apsauginę UV dangą, tačiau vistiek labai svarbu padidinti Jūsų akių apsaugą ir naudoti saulės akinius kaip kasdienį aksesuarą. Tikrai taip - net ir apsiniaukusiomis dienomis!

Norėtume paneigti vyraujančią klaidingą nuomonę, kad kuo tamsesnės spalvos akinių lęšis, tuo didesnė apsauga nuo saulės. Verčiau reikėtų įsitikinti, ar Jūsų pasirinkti saulės akiniai turi UV filtrą. Galbūt norėtumėte pasvarstyti apie poliarizuotus saulės akinius, kurie net tik mažina šviesos ryškumą, bet ir slopina spiginimą bei riboja šviesos atspindžius.

Norėdami, kad išsirinkti saulės akinius Jums būtų lengviau, surinkome ir supaprastinome kelių skirtingų spalvų lęšių pranašumus. Galbūt nerasite vienų universalių akinių, tokiu atveju, kodėl gi ne įsigijus kelių skirtingų spalvų modelių?

Juoda

Tokia lęšių spalva puikiai tinka įvairioms situacijoms, esant įvairioms apšvietimo sąlygoms. Saulės akinius su juodais lęšiais galite dėvėti pagal savo norus ir poreikius. Tai tamsiausias turimas atspalvis. Juodos spalvos akinių lęšiai labai tikroviškai perteikia visas spalvas, o tuo pačiu užtikrina puikią apsaugą.

Juoda lęšių spalva

Mėlyna

Mėlyna akinių lęšių spalva idealiai tinka bendram šviesos ryškumui mažinti, o tai pagerina spalvų suvokimą, išryškina objektų kontūrus ir mažina akinimą. Tai reiškia, kad akiniai su mėlynais lęšiais puikiai tinka, pavyzdžiui, žiūrovams renginiuose. Mėlyna spalva taip pat yra gana madinga ir geriausiai tinka rūko ar sniego oro sąlygomis.

Mėlyna lęšių spalva

Ruda

Ruda yra kone labiausiai paplitusi saulės akinių lęšių spalva ir yra labai efektyvi esant bet kokioms apšvietimo sąlygoms. Tokie akiniai ypač puikiai tinka saulėtomis ir protarpiais debesuotomis dienomis. Ruda lęšių spalva sustiprina kontrastą, pagerina gylio suvokimą. Tai puikus pasirinkimas vairuojant ar žygiuojant.

Ruda lęšių spalva

Raudona, oranžinė ir burgundo

Šių spalvų lęšiai gerina objektų gylio suvokimą ir mažina akių įtampą. Tokie lęšiai taip pat suteikia didžiausią kontrastą ir puikiai tinka vairavimui ar žiemos sportui. Raudonos, oranžinės ir burgundo spalvos lęšiai mažiau veiksmingi rūke ir migloje, tačiau puikiai tinka visoms kitoms oro sąlygoms.

Raudona lęšių spalva

Geltona

Su geltonos spalvos lęšiais matysite labai aiškiai net prasto apšvietimo sąlygomis, pavyzdžiui migloje ar rūke. Geltona spalva gali iškreipti kai kurias kitas spalvas. Tokios salvos lęšiai filtruoja mėlyną šviesą sklindančią iš skaitmeninių ekranų, o tai mažina akių įtampą. Geltonos spalvos lęšiai yra puikus pasirinkimas slidinėjant, važiuojant dviračiais, medžiojant ar sportuojant lauke.

Geltona lęšių spalva

Aukso

Aukso spalvos lęšiai - tai tarpinis geltonos ir rudos spalvų variantas. Puikiai padeda suvokti objektų gylį net prasto apšvietimo sąlygomis. Su tokios spalvos akinių lęšiais matysite puikiai bet kokiomis oro sąlygomis, tai puikus pasirinkimas vairuojant ar žygiuojant pėsčiomis.

Auksinė lęšių spalva

Žalia

Žalia lęšių spalva slopina ryškią šviesą ir puikiai tinka bet kokiai veiklai lauke. Tiek saulėtomis, tiek debesuotomis dienomis, esant bet kokioms apšvietimo sąlygoms žalios spalvos lęšiai išryškina šešėlius ir perduoda puikų kontrastą. Be to, žalia spalva gan tolygiai perduoda kitas spalvas. Taigi, jei vis dar svarstote, kokią spalvą pasirinkus - su žalai spalva niekada nesuklysite!

Žalia lęšių spalva

Pilka

Pilka lęšių spalva puikiai tinka kone visoms gyvenimiškoms situacijoms. Tokia spalva ypač mažina akinimą ir gerinant spalvų suvokimą, nepriklausomai nuo to, kokios oro sąlygos. Tai reiškia, kad tokius akinius galite dėvėti atsižvelgdami į savo norus ir poreikius. Spalva šiek tiek šviesesnė nei juoda, tačiau suteikia panašų efektą - realistiškai perduoda visas spalvas bei užtikrina puikią apsaugą.

Pilka lęšių spalva

Rožinė, rožinis auksas

Tokia lęšių spalva gerina regėjimo gylį ir mažina akių įtampą. Saulės akinius su rausvų atspalvių lęšiais yra malonu dėvėti, nes jie labai patogūs akims. Rožiniai lęšiai mažiau efektyvūs rūke ir migloje, tačiau puikiai veikia visoms kitoms oro sąlygoms. Tokios spalvos lęšiai idealiai tinka vairuojant - užtikrina puikų matomumą kelyje.

Rožinė lęšių spalva

Violetinė

Violetinė idealiai tinka sumažinti bendrą ryškumą. Tai tarpinis variantas tarp mėlynų ir rausvų lęšių. Tai unikali spalva, pasižyminti dviguba - praktine ir estetine - nauda: mažina akinimą, o taip pat yra puikus mados akcentas.

Violetinė lęšių spalva

Sidabrinė

Sidabrinė lęšių spalva mažina akinimą bei pagerina spalvų suvokimą. Tam tikru mastu sidabro spalvos lęšiai veikia kaip pilka ir juoda: puikiai tinka įvairiausiomis aplinkybėmis, esant įvairiam apšvietimui. Sidabro spalvos akinius galėsite dėvėti kada tik panorėję. Tokia spalva yra šiek tiek šviesesnė nei pilka ar juoda, todėl visos spalvos perteikiamos tikroviškai, o ir apsauga pilnavertė.

Sidabrinė lęšių spalva