Vandenilio peroksido tirpalai ir kaip saugiai jais naudotis

Peroksido tirpalas yra viena iš efektyviausių priemonių kontaktinių lęšių valymui. Tačiau priešingai nei universalus ar daugiafunkcinis tirpalas, peroksidinis tirpalas turi būti specialiai paruoštas dar prieš pradedant juo naudotis. Taip yra todėl, kad tirpalo sudedamoji dalis yra vandenilio peroksidas, jis turi būti neutralizuotas specialios cheminės reakcijos metu, antraip yra pavojingas. Šios būtinos cheminės reakcijos metu peroksidas panaikina beveik visas bakterijas. Peroksidiniai tirpalai valo daug giliau, nei universalūs tirpalai. Valymo metu peroksidas suskaldo ant kontaktinių lęšių susikaupusius baltymus, panaikina bakterijas ir kitas apnašas. Peroksidiniai tirpalai yra be konservantų ir alergenų, būtent dėka šios natūralios cheminės reakcijos, kurios metu peroksidas neutralizuojamas.

Labai svarbu, kad neutralizacijos procesas būtų baigtas. Dviejų žingsnių tirpaluose yra dvi medžiagos, kurios reikalingos tirpalui neutralizuoti. Populiaresni vieno žingsnio tirpalai naudojami su specialiu dėklu, kuriame yra diskelis greitinantis neutralizaciją. Šis diskas yra svarbiausia dėklo dalis. Dėklo universaliam tirpalui niekada nenaudokite su peroksidiniu tirpalu . Visas valymo procesas tęsiasi mažiausiai 6 valandas, nebent tirpalo gamintojas nurodo kitaip. Reakcijai pasibaigus, tirpalas nustos burbuliuoti. Dabar jau galite vėl drąsiai naudotis savo kontaktiniais lęšiais. Saugokitės, kad tirpalas jokiu būdu nepatektų į akis. .

Naudodamiesi peroksido tirpalu, būtinai laikykitės toliau nurodytų instrukcijų

  • Saugokitės, kad peroksido tirpalas nepatektų į akis, nes tokiu atveju jis gali nudeginti rageną. Nors pažeistos ląstelės laikui bėgant sugyja, tikrai geriau jokiu būdu nerizikuoti.
  • Visada naudokite dėklą su neutralizacijos disku. Šis metalinis diskas dažniausiai yra padengtas platina, jis reikalingas, kad cheminė reakcija įvyktų.
  • Tirpalo į dėklą įpilkite tik tiek, kad jis apsemtų lęšius. Nepripilkite tirpalo per daug, kad jis neištekėtų. Dauguma dėklų turi žymę, kuri parodo kiek tirpalo įpilti.
  • Kol vyksta dezinfekcijos ir neutralizacijos procesai, dėklo nejudinkite ir nepurtykite. Laikykite jį atokioje vietoj tol, kol procesas baigsis.
  • Neutralizacijos procesas paprastai trunka mažiausiai 6 valandas, tik pasibaigus visam procesui galite išminti lęšius.
  • Neutralizaciją skatinantis diskas paranda efektyvumą per maždaug 3 mėnesius, pakeiskite dėklą po prailginto naudojimosi.

Nuoseklus peroksido tirpalo naudojimo vadovas

Nusiplaukite rankas

Kruopščiai nusiplaukite ir nusausinkite rankas.

Patikrinkite diską

Patikrinkite, ar specialiame dėkle yra neutralizaciją skatinantis diskas.

Įdėkite lęšius į krepšelį

Lęšius įdėkite į krepšelį (jis dažniausiai pritvirtintas prie dėklo kepurėlės). Krepšeliai dažniausiai pažymėti raidėmis L ir/arba R, tai padeda atskirti kairės ir dešinės akies lęšius.

Praskalaukite krepšelį

Uždarykite krepšelį su lęšiais ir, laikydami jį virš kriauklės, peroksido tirpalu lengvai praskalaukite.

Tinkamai pripildykite dėką

Tirpalo į dėklą pripilkite tiksliai tiek, kiek nurodo linija, ir iškart įdėkite į jį krepšelį. Uždenkite dėklą dangteliu ir stipriai užsukite.

Palikite dėklą 6 valandoms arba ilgiau

Laikykite dėklą stačią, ramybės būsenoje. Jei tirpalas pradeda burbuliuoti, viskas vyksta taip kaip turi būti. Burbuliavimas tęsis maždaug 6 valandas.

Dar kartą nusiplaukite rankas

Jei peroksido pateko ant jūsų pirštų, saugokitės, kad nepaliestumėte akių. Kruopščiai nusiplaukite rankas dar kartą.

Tirpalas bus neutralizuotas, kai liausis burbuliavimas

Procesas baigtas, kai nedideli burbuliukai dėklo viduje sustoja.

Pour out the neutralized solution

Neutralizacijos procesui pasibaigus, tirpalas nebėra pavojingas. Tiesiog išpilkite tirpalą ir leiskite dėklui išdžiūti.

Peroksidas netinka skalavimui

Jei tikrai norite dar kartą perskalauti lęšius prieš juos įsidėdami, tam naudokite tik universalų arba daugiafunkcinį tirpalus. Niekada nenaudokite peroksido tirpalo prieš įsidėdami lęšius!

Komentarai

Galbūt turite klausimų, komentarų?