Kaip įsilašinti akių lašus

Drėkinkite akis akių lašais bei purškalais

Akių lašai labai padeda kovojant su akių infekcijomis, skatina akių gijimą, drėkina išsausėjusias ar pavargusias akis. Dauguma akių lašų yra sukurti taip, kad suteiktų palengvėjimą iš karto užlašinus juos ant akies obuolio. Kitokios priemonės, kurias organizmas turi įsisavinti, taip greitai nesuveiki, todėl dauguma atveju akių lašai yra pranašesni.

Visgi labai dažnai toks išorinis akių vaistų naudojimas yra bauginantis ir nemalonus. Po nesėkmingų bandymų, kai kurie tiesiog atsisakė tokio gydymo būdo. Norime padėti jums į šį procesą žvelgti paprasčiau. Pakalbėkime apie akių lašų tipus, jų privalumus ir paprastus įsilašinimo būdus.

Kada gali prireikti akių lašų ar dirbtinių ašarų

Jūsų akių gydytojas ar vaistininkas gali paskirti jums receptinius arba nereceptinius akių lašiukus: glaukomai, konjunktyvitui, sausų akių sindromui arba kokiai kitai akių problemai gydyti. Gydantis glaukomą kartais tenka vartoti daugiau nei vienus akių lašus. Tokiu atveju itin svarbu atkreipti dėmesį į gydytojo instrukcijas, kadangi kartais reikšminga yra ir eilės tvarka, ir tikslus lašiukų lašinimo laikas.

Konjunktyvitas yra bakterinė infekcija, kuri dažnai gydoma antibiotiniais akių lašais. Akių ligų gydytojas jus įspės nenešioti kontaktinių lęšių kol gydotės šią ganą dažną infekciją.

Antihistamininiai akių lašai puikiai tinka, jei kenčiate nuo sezoninių alergijų. Žiedadulkės, dulkės ir kailį keičiantys naminiai gyvūnai taip pat gali dirginti akis, sukelti niežulį, paraudimą ar ašarojimą. Vaistininkas rekomenduos nereceptinius akių lašus šiems simptomams lengvinti.

Išmanieji telefonai, planšetės ir kompiuteriai - kasdienė gyvenimo dalis. Deja, neigiamas šių prietaisų poveikis akims neišvengiamas. Regos sutrikimo sindromas ir sausėjančios akys – per ilgo spoksojimo į ekraną pasekmė. Drėkinantys akių lašai ar dirbtinės ašaros labai palengvina šią situaciją. Oftalmologas rekomenduos, kokius preparatus pravartu laikyti šalia savęs – darbo vietoje, mašinoje, rankinėje ar sportiniame krepšyje. Vieni geriausių lašų šiems simptomams palengvinti yra Gelone drėkinantys lašai ir Biotrue lašai.

Žingsnis po žingsnio

Paprasti žingsneliai akių lašams įsilašinti
  • Kruopščiai nusiplaukite rankas vandeniu ir muilu. Nusausinkite jas švariu rankšluosčiu.
  • Nusiimkite akinius ir, jei tuo metu nešiojate, išsiimkite kontaktinius lęšius. Nebent naudojate akių lašus, kurie specialiai pritaikyti nešiojantiems kontaktinius lęšius.
  • Palenkite galvą atgal, arba tiesiog atsigulkite.
  • Piršto galiuku atsargiai patempkite apatinį akių voką žemyn. Turite atverti mažą tarpelį tarp akies voko ir akies obuolio.
  • Nutaikykite akių lašų buteliuką į savo akių obuolį ir laikykite jį 2-3 centimetrų atstumu.
  • Švelniai spustelkite akių lašų buteliuką ir tokiu būdu išleiskite skystį.
  • Vis dar laikydami galvą atloštą, įlašinkite tiek lašiukų, kiek nurodyta vaisto vartojimo instrukcijose arba kiek nurodė oftalmologas.
  • Kelias sekundes pabūkite užsimerkę, tokiu būdu akys pilnai pasisavins lašus.

Itin jautrioms akims

Nepergyvenkite jei vis dar susiduriate su sunkumais lašindamiesi akių lašus – jūs ne vienas. Daugeliui žmonių tai nėra itin malonu, bet yra tam tikrų strategijų, kurios visą šį procesą tikrai žymiai palengvina.

Pirmiausia – praktika, praktika ir dar kartą praktika! Jei jums išrašyti brangūs lašai, tikrai nenorėsite jų švaistyti, o jei negaluojate būtų neprotinga gaišti laiką, tad akių lašus svarbu išmokti įsilašinti kuo greičiau. Galite praktikuotis su nereceptinėmis dirbtinėmis ašaromis. Tokiu būdu ištobulinsite savo techniką, taiklumą ir lašinimo metodą, neiššvaistysite brangių medicininių priemonių ir neperdozuosite.

Kai kuriems žmonėms patogiau lašintis akių lašus atsigulus, nei atlošus galvą.

Nepamirškite pasinaudoti visais įrankiai savo arsenale – veidrodėliu ar netgi draugu! Veidrodis kai kuriems žmonėms visą procesą palengvina, vis dėl to, naudojantis juo kartais sunku išlaikyti tinkamą galvos atlošimo kampą. Galiausiai, jei niekaip nepavyksta lašiukų įsilašinti pačiam, paprašykite draugo ar šeimos nario tai padaryti už jus ar bent jau nukreipti jūsų ranką į tinkamą poziciją.

Akių lašai vaikams ir kūdikiams

Rūpestinga mama padeda savo vaikui įsilašinti akių lašus

Judantys kūdikiai ir vaikai tikrai nėra patys geriausi pacientai, todėl tėvams vaikų akių priežiūra kartais tikras įššūkis. Jei jūsų mažylius kamuoja akių problemos, bet jie vengia akių lašiukų, siūlome išbandyti šiuos metodus :

  • Liepkite vaikui atsigulti. Atsigulęs vaikas ilgiau išliks ramus, o stovėdamas blaškysis.
  • Švelniai patraukite vaiko akių voką žemyn, ir paprašykite jo pažiūrėti į viršų.
  • Įlašinkite paskirtą lašiukų kiekį į tarpelį tarp akių voko ir akies obuolio, paprašykite vaiko kelis kartus sumirksėti, kad vaistukai pasklistų po akį.

Alternatyvus metodas, nors ir ne pats efektyviausias, yra lašinti lašus ant vaiko užmerktų akių vidinių kampučių, kol jis guli ant nugaros. Atidarius akis dauguma lašų turėtų subėgti į akis. Jei matote būtinybę, patarimų galite prašyti šeimos akių gydytojo.

Saugaus vartojimo priminimai pabaigai

  • Atkreipkite dėmesį į galiojimo datą. Nenaudokite purškalų ar akių lašiukų po jų galiojimo laiko pabaigos.
  • Atkreipkite dėmesį į preparato laikymo temperatūrą. Kai kurie lašai turi būti šaldomi, kiti turėtų būti laikomi vėsioje, tamsioje vietoje, kad būtų išsaugotas jų veiksmingumas.
  • Niekada nelieskite akies obuolio lašinimo priemone, tuo pačiu nelieskite taško, per kurį varvinami lašai rankomis ar nevalykite jo jokiomis servetėlėmis.
  • Išbandykite higieniškas ir individualiai supakuotas “mono-dozes” sausoms akims drėkinti. Paprasčiausiai praplėškite pakuotę, panaudokite vaistą ir iš karto išmeskite panaudotą dozės pakuotę. Vienos dozės lašiukus siūlo Laim Care.
  • Naudokite lašus tik taip, kaip buvo nurodyta jūsų daktaro ar aprašyta vaisto vartojimo instrukcijoje.
  • Kai kurie akių lašai gali trumpam sukelti rūko efektą ar kitaip suprastinti regėjimą. Oftalmologas informuos, kiek turite palaukti, po kai kurių lašiukų ar gelių, kaip pavyzdžiui Laim Care Gel, naudojimo. Kai regėjimas pilnai atsistatys, galėsite užsiimti kasdiene veikla, pavyzdžiui - vairuoti.

Komentarai (1)

Galbūt turite klausimų, komentarų?
Vidmantas Ramanauskas

Ka Daryti jei isilasinau I aki lasa ausims

Atsakymas info@alensa.lt

Sveiki, tokiu atveju rekomenduojame kuo skubiau išplauti akis ir kreiptis į savo akių gydytoją.