Sužinok daugiau apie poliarizuotus saulės akinius

Rinkdamiesi saulės akinius turbūt pastebėjote, jog poliarizuoti akiniai darosi vis populiaresni. Vis daugiau ir daugiau garsių akinių gamintojų pristato poliarizuotų saulės akinių kolekcijas. Kai kurie gamintojai, kaip Polaroid, specializuojasi poliarizuotų akinių gamyboje. Ne vienas susimąsto: ką tiksliai reiškia tai, kad akiniai poliarizuoti? Kokie tokių akinių privalumai? Ar rinktis tokius akinius ar nesirinkti? Viską, ką reikia žinoti apie poliarizaciją, rasite šiame trumpame gide.

Kas yra poliarizacija?

Poliarizuoti akiniai būna įvairiausių formų, spalvų, dydžių; jie gaminami iš vairių medžiagų. Bendra poliarizuotų akinių taisyklė – kuo tamsesni akiniai, tuo didesnis poliarizacijos lygis. Kaip ir įprasti kokybiški saulės akiniai, poliarizuoti akiniai suteikia būtiną apsaugą nuo UV spindulių. Tad kokį poveikį akiniams suteikia poliarizacija? Poliarizuoti akiniai turi specialų filtrą, kuris blokuoja horizontalius šviesos spindulius ir praleidžia tik vertikaliuosius, dar kitaip tariant, tokie akiniai sugeria ir panaikina horizontalią į Jūsų akis sklindančią šviesą.

Kas tiksliai yra ta horizontali šviesa? Trumpai tariant, tai šviesa, atsispindėjusi nuo horizontalių paviršių. Mūsų aplinkoje esantys objektai nuolatos sugeria arba atspindi saulės šviesą įvairiomis skirtingomis kryptimis. Nuo įvairių horizontalių paviršių atsispindėjusi šviesa, gali trikdyti regėjimą. Geras pavyzdys – sniegas, tikriausiai esate patyrę, kokie akinantys nuo snieguoto paviršiaus atsispindėję saulės spinduliai. Šviesa taip pat gerai atsispindi nuo vandens paviršių, pavyzdžiui, ežero ar baseino. Mus supančioje aplinkoje yra labai daug veiksnių, kurie gali pakreipti saulės spindulius pavojingu kampu. Apakinti tokių atsispindėjusių spindulių, galime atsidurti pavojingose gyvybei situacijose. Poliarizuoti akiniai padeda apsisaugoti nuo tokių situacijų.

Be poliarizacijos

vaizdas be poliarizacijos

Su poliarizacija

Vaizdas su poliarizczacija

Poliarizuotų akinių privalumai:

 • Panaikina erzinančius ir akinančius atspindžius.
 • Ryškesnis ir geresnis matomumas bei kontrastas, esant intensyviai apšviestoje aplinkoje.
 • Geresnis spalvų suvokimas ryškioje šviesoje.
 • Akys apsaugomos nuo įtampos, kurią sukelia akinanti ir intensyvi šviesa.
 • Geriau jausitės būdami ryškioje saulės šviesoje.
 • Apsauga nuo potencialios akinančios šviesos, pavyzdžiui vairuojant.
 • Puikiai tinka veiklai lauke, lauko sportui .
 • Geras matomumas esant šešėlyje.

Ką vertėtų apsvarstyti prieš perkant poliarizuotus akinius:

Nors poliarizuoti akiniai turi daug privalumų, prieš juos įsigydami ar dėvėdami, turėkite omenyje, kad:

 • Poliarizacija nesuteikia jokios papildomos UV apsaugos.
 • Poliarizacija visų pirma skirta akinantiems atspindžiams šalinti, kuriuos sukelia intensyvi šviesa.
 • Su poliarizuotais akiniais gali būti sunku matyti LCD ekranus.

Crullé poliarizuotų saulės akinių linija

Ieškai kasdienio stiliaus poliarizuotų saulės akinių? O gal norisi kažko madingesnio, labiau išsiskiriančio? Crullé poliarizuotų akinių kolekcijoje rasi tai, ko ieškai! Visi poliarizuoti Crullé saulės akiniai turi UV apsaugą ir yra tikrai stilingi! Rinkis iš daugybės formų, spalvų ir modelių! Akinius sau tikrai atras kiekvienas! Stilingi ir kokybiški akinai už tikrai patrauklias kainas. Įsigyk vienus sau dabar!