Neryškus vaizdas su naujais akiniais

Taigi, ką tik įsigijote naujus akinius. Žinoma, nekantraujate juos išbandyti. Užsidedate ir... o, ne... vaizdas tarsi neryškus. Ar kažkas negerai su jūsų naujaisiais akiniais? Šie akiniai turėtų padėti jums geriau matyti, tad kodėl vaizdas nėra ryškus? Kodėl šiek tiek svaigsta galva? Kodėl negalite gerai sufokusuoti žvilgsnio ir šiek tiek skauda akis?Norime papasakoti jums apie labai svarbų faktą, kurio žmonės, turintys naujus akinius, dažnai nesuvokia: prisitaikymo laikotarpis! Nesvarbu, ar tai pirmieji jūsų akiniai, ar ką tik pakeitėte porą, ar pasikeitė jūsų receptas, jums visada reikės priprasti prie naujų akinių. Žinote, kaip reikia priprasti prie naujų batų? Na, prie naujų akinių taip pat! Paaiškinsime, kas gali nutikti ir kaip turėtumėte elgtis šioje situacijoje.

Nauji akiniai ir galvos skausmas

Su kokiomis problemomis susiduriate?

Galbūt manote, kad esate išimtis, tačiau yra daugybė problemų, kurios gali kilti pirmą kartą matuojantis naujus akinius. Kiek laiko jos gali tęstis, aptarsime šiek tiek vėliau, bet pirmiausia, ar kuris nors iš šių simptomų jums pažįstamas:

  • Vaizdas yra neryškus arba iškreiptas. Gali būti, kad ne viską aiškiai matote. Pavyzdžiui, objektai gali atrodyti deformuoti, negalite tinkamai įvertinti gylio, regėjimo kraštai atrodo išlinkę, tarsi būtumėte akvariume, ir pan.
  • Šiek tiek skauda akis ir galvą. Įtempiate akis, nes viskas atrodo kitaip, todėl gali skaudėti galvą ir šiek tiek pykinti.

Nors ne visiems šie simptomai pasireiškia vienodai, jie gali priversti jus susimąstyti, ar nėra problemų su akiniais. Tačiau daugeliu atvejų visa tai galima pagrįstai paaiškinti.

Kodėl kyla šios problemos?

Yra keletas priežasčių, dėl kurių gali kilti bet kuri iš šių pradinių problemų. Tačiau nerimauti nereikia, toliau šiame straipsnyje papasakosime, kaip jas galima išspręsti.

  • Jūsų smegenys paprasčiausiai nėra pripratusios prie naujos vizijos: Jūsų smegenys sugeba tiek daug dalykų! Kai blogai matome arba kai kurį laiką gyvename tam tikru būdu, mūsų smegenys užpildo spragas ir koreguoja, mums to nė nepastebint. Taigi, jei niekada nenešiojote akinių arba ilgą laiką naudojote senus akinius ar lęšius, arba net jei esate pripratę prie tam tikro tipo akinių rėmelių, jūsų smegenys prisitaiko, kad jaustumėtės patogiai. Žinoma, jūsų smegenys iš tikrųjų negali ištaisyti regėjimo defektų, tačiau jos padaro taip, kad dabartinis regėjimas atrodytų teisingas ir normalus. Štai kodėl nauji akiniai staiga gali atrodyti "netinkami". Nors tai gali atsitikti, kai pereinama prie naujų akinių, tai ypač aktualu pacientams, kurie naudoja progresinius akinius, koreguojančius presbiopiją.
  • Gali būti, kad jūsų receptas neteisingas arba akiniai netinka: Visada įsitikinkite, kad turite naujausią receptą ir kad akiniai pagaminti pagal tikslius jūsų išmatavimus. Tai apima ir tikslų atstumo tarp vyzdžių (PD) įvertinimą, kuris reikalingas, kad akinių lęšiai būtų tinkamai sukoncentruoti rėmeliuose. Jei jūsų receptas šiek tiek skiriasi ir akiniai pagaminti netinkamai, galite patirti regėjimo problemų. Tačiau prieš darydami tokią išvadą, turėtumėte padaryti prielaidą, kad jūsų smegenys gal dar nepraėjo prisitaikymo laikotarpio. Kilus abejonių, mūsų klientų aptarnavimo komanda visada mielai padės patikrinti jūsų receptą.
  • Gali būti, kad turite sveikatos sutrikimų: Retesniais atvejais išliekantys gali būti pagrindinės ligos, pavyzdžiui, kataraktos, glaukomos ir kt., požymis. Taip pat gali būti, kad prie šių problemų prisideda tam tikrų vaistų vartojimas. Žinoma, kad kai kuriais atvejais regėjimui įtakos turi ir stresas.

Kaip galiu išspręsti šias problemas ir kiek laiko tai užtruks?

Pirmiausia turite suteikti smegenims galimybę prisitaikyti prie naujų akinių. Tai visiškai normalu, bet būtina! Stenkitės kuo dažniau nešioti naujuosius akinius, jei įmanoma, iškart, kai tik atsibundate ryte. Nekeiskite senų akinių naujais, nenusiimkite naujų akinių per greitai ir per daug nesijaudinkite. Žinoma, nepradėkite prisitaikymo laikotarpio situacijose, kai jums reikia aiškaus regėjimo, pavyzdžiui, vairuojant ar dirbant su sunkiais mechanizmais. Paprastai šis prisitaikymo procesas gali trukti apie savaitę. Pasitaiko atvejų, dažniausiai tai būna progresinių akinių nešiotojai arba tie, kurie tiesiog per ilgai delsė koreguoti savo regėjimo defektus, kad prisitaikymas gali užtrukti iki 4 savaičių.

Neryškus vaizdas arba galvos skausmas išlieka? Tokiu atveju laikas kreiptis į akių priežiūros specialistą. Jis nuodugniai patikrins jūsų akis ir receptą. Tuomet taip pat galėsite patikrinti, ar gaminant jūsų akinius neįsvėlė kokia gamybos klaida.

Keletas baigiamųjų patarimų ir rekomendacijų

  • Pasistenkite iš karto nepanikuoti. Žinokite, kad neryškus vaizdas su naujais akiniais yra labai dažnas reiškinys. Nesvarbu, ar tai būtų pripratimas prie naujo recepto, naujos akinių rėmelio formos ar dydžio, naujų lęšių ir t. t., prireiks šiek tiek laiko. Jūsų nauji akiniai nebūtinai yra blogai pagaminti. Jūsų akys yra geros. Jei paisysite prisitaikymo laikotarpio, viskas bus gerai. O jei problemos išliks, jūsų akių priežiūros specialistas yra pasirengęs jums padėti.
  • Nepamirškite savo akių. Žmonės pamiršta, kad, kaip ir likusią kūno dalį, akis, kaip ir visą kūną, turi reguliariai tikrinti specialistas. Kartkartėmis būtinai užsiregistruokite akių patikrai. Be to, nelaukite, kol bus ištaisyti bet kokie regėjimo defektai. Galiausiai, jei per ilgai ignoruosite savo problemas, akims tik prireiks daugiau laiko prisitaikyti.
  • Kreipkitės patarimo, kad išvengtumėte nusivylimo. Džiaugsmas naujais akiniais gali greitai virsti nusivylimu. Todėl pasitarkite su optiku arba pardavėju ir praneškite jiems apie tai. Jie mielai jus nuramins ir papasakos apie prisitaikymo laikotarpį. Jei šis puslapis nesuteikė jums reikiamos informacijos ir akys, atrodo, negali priprasti prie naujų akinių, kreipkitės į mūsų klientų aptarnavimo skyrių. Padarysime viską, kas nuo mūsų priklauso, kad rastume jūsų problemų sprendimą..