Kas gali atsitikti kontaktinius lęšius nešiojant ilgiau nei nurodyta?

Kas gali atsitikti kontaktinius lęšius nešiojant ilgiau nei nurodyta?

Nemaža dalis kontaktinių lęšių nešiotojų nekreipia dėmesio į rekomenduojamą lęšių nešiojimo terminą ir vieną porą naudoja kur kas ilgiau nei priklauso. Yra manančių, kad nešiojimo terminas yra sugalvotas tik tam, kad gamintojai ir platintojai užsidirbtų daugiau pinigų. Deja, ši teorija visiškai neatitinka tikrovės. Kontaktinius lęšius reguliariai keisti reikia dėl kelių skirtingų priežasčių.

Ant lęšių paviršiaus renkasi apnašos

Apnašos ir taršalai ant kontaktinių lęšių paviršiaus pradeda rinktis vos tik juos išpakavus. Ašarų dalelės ir iš aplinkos atsirandančios nuosėdos greitai prikimba prie lęšių. Jokie valomieji tirpalai nėra pakankamai stiprūs, kad nuo paviršiaus nuvalytų absoliučiai visas apnašas. Su laiku šios apnašos tampa kenksmingos. Ilgai nešiojant kontaktinius lęšius, sumažėja deguonies pralaidumas, todėl atsiranda rizika susirgti keratitu, vystosi ragenos opos. Dėl sumažėjusio deguonies pralaidumo atsiranda ir diskomfortas. Visų mūsų akys yra skirtingos ir nevienodai jautrios, todėl diskomforto pojūtis kai kuriems gali būti ir mažesnis, tačiau infekcijų tikimybė visiems ta pati.

Lęšių valymas patrinant pirštais

Kontaktinius lęšius pirštais patrinti reiktų visada - ar tai būtų prieš juos nakčiai įdedant į dėkliuką, ar ryte, prieš įsidedant į akis. Lęšius pirštų pagalvėlėmis patrinti galima laikant delne arba padėjus ant riešo, kur oda yra dar minkštesnė. Užlašinus kelis lašus valomojo tirpalo ir švelniai patrynus pirštais, apnašos nuo lęšių paviršiaus nusivalys kur kas geriau, nei juos tiesiog palikus tirpalu pripildytame dėkliuke. Šiais laikais yra ir valomųjų tirpalų, kuriuos naudojant, gamintojų teigimu, kontaktinių lęšių patrinti pirštais visiškai nereikia. Šie tirpalai yra kur kas efektyvesni ir nuo dėkliuke paliktų kontaktinių lęšių paviršiaus nuplauna daugiau apnašų. Kad ir kaip bebūtų, akių priežiūros specialistai laikosi nuomonės, kad patrynus lęšius pirštais jie visada nusivalo geriau.

Komentarai

Galbūt turite klausimų, komentarų?