Kontaktinių lęšių pliusai ir minusai

Pabodo nešioti akinius ir galvojate, kad būtų laikas pradėti nešioti kontaktinius lęšius? Yra keletas dalykų, kuriuos reiktų apsvarstyti. Pravartu žinoti kainas, kokio tipo lęšiai Jums labiausiai tiktų ir kaip juos tinkamai prižiūrėti. Visais šiais klausimais reiktų pasikonsultuoti su akių gydytoju, bet iki kol pas jį užsirašysite, siūlome paskaityti mūsų surinktą informaciją ir patarimus .

Kokie yra kontaktinių lęšių pliusai ir minusai?

Kontaktiniai lęšiai yra sveikas ir patogus būdas regėjimui taisyti . Jį pasaulyje renkasi milijonai žmonių. Tačiau reikia turėti omenyje, kad pradedantiesiems jis gali pasirodyti pakankamai sudėtingas, nes lęšiai yra labai maži, ploni ir beveik nematomi. Gali prireikti šiek tiek laiko, kol išmoksite juos lengvai įsidėti ir išsiimti. Nešiojant kontaktinius lęšius nereiks jaudintis dėl nuo nosies krentančių rėmelių ir šaltą žiemos dieną jie nerasos, kai mėgausitės rytiniu kavos puodeliu. Iš kitos pusės, kai kuriuos lęšius būtina kasdien prižiūrėti - tam reikia laiko ir specialių priemonių. Apačioje esančioje lentelėje išvardinome kelis esminius kontaktinių lęšių pliusus ir minusus.

Kontaktinių lęšių pliusai ir minusai - apžvalga

Pliusai

Natūralus matymo laukas be jokių apribojimų

Kompensuoja beveik visus regėjimo trūkumus

Puikiai tinka sportuojant ir keliaujant

Vienadienių lęšių nereikia valyti ar prižiūrėti

Nėra sunkių ir nepatogių rėmelių

Nėrasoja lyjant arba kai šalta

Nebrangūs ir patogūs nešioti

Tinka visiems gyvenimo būdams ir užsiėmimams

Minusai

Reikia atsakingai prižiūrėti, kad būtų sveiki ir patogūs

Gali sausinti akis, todėl reikės akių lašų

Gali reikti laiko prie lęšių priprasti

Pradedantiesiems gali būti sunku lęšius įsidėti ir išsiimti

Negalima nešioti miegant (nebent leido akių gydytojas)

Reikia išsiimti maudantis ar plaukiojant

Kontaktinių lęšių privalumai

Kontaktiniai lęšiai nešiojami tiesiai ant akies ragenos, todėl matymo laukas yra visiškai neapribojamas . Vaizdo neužstos akinių rėmeliai, todėl šonuose esančius objektus visada matysite taip pat gerai, kaip ir viską, kas yra tiesiai prieš akis. Kontaktiniams lęšiams nešioti nėra jokio amžiaus limito - jie tinka ir vaikams, ir pagyvenusiems žmonėms.

Šiais laikais kontaktiniais lęšiais galima kompensuoti daugumą regėjimo sutrikimų - nuo astigmatizmo iki presbiopijos. Pradėjus nešioti, gali prireikti savaitės ar dviejų, kol visiškai prie lęšių priprasite, tačiau su jais jaustis patogiai gali beveik visi. Dėl nuolat tobulėjančių technologijų ir gamybos būdų kontaktiniai lęšiai nevargina akių ir yra visiškai nejaučiami . Įsidėjus lęšius būsite visiškai nevaržomi, jei mėgstate sportuoti ar užsiimti kita aktyvia veikla. Priešingai nei su akiniais, būsite tikri, kad lęšiai nenusmuks nuo nosies ir nesuduš bėgiojant ar mankštinantis sporto klube. Galėsite nesiblaškyti ir visą dėmesį galėsite skirti tik atliekamai veiklai.

Vienadieniai kontaktiniai lęšiai yra ypač patogūs, jei dažnai keliaujate . Kuprinėje vietos neužims nei akinių dėkliukas, nei valomieji tirpalai ar kitos priežiūros priemonės.

Contact lenses with a white background

Kontaktinių lęšių minusai

Jei nusprendėte pradėti nešioti kontaktinius lęšius, turėkite omenyje, kad reikės laikytis tam tikrų higienos procedūrų ir taisyklių . Kad Jūsų akys išliktų sveikos, kontaktinius lęšius # ir reguliariai keisti. Jei lęšių deramai neprižiūrėsite ir nešiosite ilgiau nei nurodyta, atsiras diskomfortas ir rimtesnių akies pažeidimų rizika. Nešiodami kontaktinius lęšius, būtinai laikykitės akių gydytojo nurodymų . Jei neturite laiko ar noro lęšiams prižiūrėti, rinkitės vienadienius kontaktinius lęšius. Dieną panešioję, vakare juos tiesiog išmeskite, nesirūpindami valymu ar laikymu per naktį. Vienadieniai lęšiai yra ypatingai ploni, todėl pradedantiesiems gali kilti keblumų juos įsidedant ir išsiimant, tačiau su laiku, žinoma, prie jų priprantama. Nors kontaktinius lęšius dėl suteikiamos judėjimo laisvės mėgsta sportuojantys žmonės, juos dėvint reiktų vengti kontakto su vandeniu, ypač maudantis ar plaukiojant . Rekomenduojame kontaktinius lęšius išsiimti prieš einant į dušą, baseiną ar pirtį.

Ar žinojote?

  • 31 - vidutinis kontaktinių lęšių nešiotojų amžius
  • 1 savaitė - sulaukus šio amžiaus galima pradėti nešioti kontaktinius lęšius
  • 56% - tiek viso pasaulio žmonių nešioja kontaktinius lęšius
  • 40% - 90% - tiek kontaktinių lęšių nešiotojų tinkamai savo lęšių neprižiūri
  • Vaikai ir paaugliai teigia, kad vietoj akinių pradėję nešioti kontaktinius lęšius yra labiau patenkinti savo išvaizda ir turi daugiau pasitikėjimo savimi

Komentarai

Galbūt turite klausimų, komentarų?