Pradedantiems nešioti kontaktinius lęšius - pagalba, instrukcijos ir patarimai

Starting with contact lenses banner Starting with contact lenses banner

Jei svarstote apie naujus akinius ar kontaktinius lęšius, pirmasis žingsnis - akių apžiūra pas optiką arba akių gydytoją. Jie pateiks reikiamą receptą, nesvarbu, ar akinius planuojate įsigyti pas juos, ar kur kitur. Norint įsigyti kontaktinius lęšius, jums taip pat bus atliktas kontaktinių lęšių pritaikymas, kuris yra paprastas ir neskausmingas procesas. Štai trumpa apžvalga, ko tikėtis:


Akių patikrinimas ir matavimai

Optikas, optometristas arba oftalmologas atlieka išsamią apžiūrą ir išmatuoja jūsų akis.Skaitykite daugiau!

Akinių ar lęšių receptas

Po patikrinimo akių specialistas jums išrašys akinių korekcijos receptą, pagal kurį galėsite pasigaminti akinius bet kurioje optikoje. Skaitykite daugiau!

Kontaktinių lęšių rekomendacijos

Atsižvelgiant į jūsų išmatavimus, sveikatos istoriją ir gyvenimo būdą, jums bus rekomenduoti tinkamiausi kontaktiniai lęšiai. Skaitykite daugiau!

Lęšių pritaikymas

Optikos specialistas įdės pasirinktus lęšius į jūsų akis ir įvertins, kaip jie tinka ir ar jums patogūs. Jis taip pat supažindins Jus su higieniniais kontaktinių lęšių nešiojimo pagrindais ir pamokys, kaip juos įsidėti ir prižiūrėti.Ska­itykite daugiau!

Stabilizacijos laikotarpis

Optikos kabinete palauksite apie 30 minučių, kad lęšis stabilizuotųsi ant akies. Po to akių specialistas įvertins kontaktinio lęšio padėtį ir aptars su jumis jo patogumą. Skaitykite daugiau!

Bandomieji lęšiai ir užsakymas

Akių gydytojo galite paprašyti bandomųjų lęšių ir išbandyti juos namuose. Kai turėsite patikslintą receptą, galėsite užsisakyti akinius ar lęšius iš pageidaujamos parduotuvės.Ska­itykite daugiau!

Ko tikėtis per pirmąjį akių patikrinimą?

Eye icon

Pirmoji akių patikra yra svarbus žingsnis siekiant išsaugoti regėjimo sveikatą ir gauti tinkamą receptą akiniams ar kontaktiniams lęšiams.

Šis išsamus patikrinimas paprastai pradedamas išsamiu klausimynu apie jūsų ligų istoriją, įskaitant šeimos istoriją ir informaciją apie bet kokias lėtines ligas, kurios gali turėti įtakos jūsų akims. Taip pat pateiksite savo akių sveikatos istoriją ir visus ankstesnius įrašus, jei anksčiau lankėtės pas akių specialistą. Paties patikrinimo metu atliekami įvairūs testai, pavyzdžiui, regėjimo aiškumo testas, kad būtų nustatytas reikalingas receptas.

Papildomais tyrimais, tokiais kaip tyrimas plyšine lempa ir netiesioginė oftalmoskopija, gydytojas gali įvertinti jūsų akių vidaus struktūrų būklę. Galiausiai, vertinant spaudimą aplanacine tonometrija arba bekontakte tonometrija nustatomas akispūdis. Reguliarus akių patikrinimas yra labai svarbus siekiant palaikyti optimalią akių sveikatą ir užtikrinti aiškų bei tinkamą regėjimą.

AR GALIU NAUDOTI SAVO KONTAKTINIŲ LĘŠIŲ RECEPTĄ AKINIAMS?

Svarbu atkreipti dėmesį, kad akinių receptas skiriasi nuo kontaktinių lęšių recepto.

Norint užtikrinti tinkamą kontaktinių lęšių pritaikymą, reikia atlikti skirtingus matavimus, nes kontaktiniai lęšiai dedami tiesiai ant akies obuolio. Taigi, jei norite pakeisti akinius į kontaktinius lęšius, pirmiausia būtina atlikti akių tyrimą arba pasikalbėti su akių gydytoju, net jei jau ir turite akinių receptą.

Kontaktiniai lęšiai turi daug privalumų turint aktyvų gyvenimo būdą, be to, dabar jie yra patogesni ir ekonomiškesni nei bet kada anksčiau. Sportuojantys žmonės mėgsta kontaktinių lęšių teikiamą laisvę ir universalumą. Gal tiesiog svajojate pailsėti nuo gremėzdiškų akinių rėmelių?

O gal norite turėti tiek akinius, tiek kontaktinius lęšius, kad galėtumėte juos keisti pagal aplinkybes?

Glasses icon

Akinių receptas

  O.D. O.S.
SPH -1.50 -1.75
CYL -1.50 -1.25
AXIS 90 90
ADD +2.00 +2.00
PD 63

Kontaktinių lęšių receptas

  O.D. O.S.
BC 8.6 8.6
DIA 14.5 14.5
SPH -2.00 -2.00
CYL -2.25  
 
AXIS 60  
 

NEPAMIRŠKITE APIE VISKĄ PAGALVOTI

Computer icon

Daug valandų per dieną dirbate kompiuteriu arba dažnai vairuojate?

Runner icon

Esate entuziastingas sportininkas arba daug laiko praleidžiate lauke?

Make-up icon

Ar makiažas galėtų kelti problemų naudojant kontaktinius lęšius?

Savings icon

Nerimaujate dėl išlaidų?

Atsakymai į šiuos klausimus gali padėti optikui parinkti jums tinkamiausią variantą. Galbūt jums tereikia akinių, o gal jums tiktų išbandyti vienadienius, dvisavaitinius ar mėnesinius kontaktinius lęšius? Jums gali prireikti specialių torinių lęšių astigmatizmui koreguoti, o gal net multifokalinių kontaktinių lęšių. Visa tai išsiaiškinsite patikrinimo metu.

Akinių ar lęšių pritaikymas

Contact lenses and glasses icon

Priprasti prie naujų akinių yra gana nesudėtinga. Pagal jūsų receptą pagaminti akiniai turi būti tinkamai centruoti gamybos proceso metu. Žinoma, kurį laiką teks pratintis juos nešioti. Jei akiniai ir po bandomojo laikotarpio bus nepatogūs, optikas gali juos šiek tiek pakoreguoti, pavyzdžiui, pareguliuodamas akinių kojelių galus.

Priprasti prie kontaktinių lęšių gali užtrukti šiek tiek daugiau laiko, bet nepaisant to, visas procesas turėtų vykti gana sklandžiai. Jei po pirminio įsidėjimo esate patenkinti pasirinktais lęšiais, optikas įvertins jų tinkamumą ir atliks regėjimo testą. Tikriausiai galėsite pasipraktikuoti įsidėti ir išsiimti lęšius, atidžiai stebint ir padedant jūsų akių gydytojui.

Galiausiai jūsų akių specialistas paaiškins lęšių priežiūros pagrindus, pasiūlys bandomuosius lęšius ir susitars dėl kito susitikimo, kad įvertintų, kaip jums sekasi su pasirinktais lęšiais. Savaitę ar dvi iki kito susitikimo, turėsite galimybę išbandyti lęšius namuose. Jei kiltų problemų ar klausimų, būtinai kreipkitės patarimo į savo optiką.

Bandomieji kontaktiniai lęšiai

Bandomuosius lęšius gali parūpinti tik optikas, nes tinkamiems lęšiams parinkti būtina medicininė priežiūra ir įvertinimas. Gali prireikti kelių apsilankymų ir kelių bandymų, kol atrasite, kuris prekės ženklas jums tinkamiausias. Kai su optiku sutarsite dėl konkrečių lęšių ir jų naudojimo režimo, tuos pačius lęšius galėsite užsisakyti iš kurios nors internetinės parduotuvės, pavyzdžiui, iš Alensos. Recepto kopijos užsakant pateikti nebūtina. Nepamirškite bent kartą per metus apsilankyti pas savo optiką, pasitikrinti akis bei atnaujinti receptą!

Trial lenses image

O kaip dėl spalvotų lęšių?

Jei norite išbandyti spalvotus kontaktinius lęšius be dioptrijų (pvz., Helovyno proga), rekomenduojame iš pradžių pasitarti su savo akių gydytoju, kad jis jums parinktų tinkamiausius. Tai ypač svarbu, jei niekada anksčiau nenešiojote lęšių, turite jautrias akis arba jus vargina akių sausumas.

Nuodugnus akių patikrinimas būtinas ir tada, kai nusprendžiate nešioti spalvotus lęšius su dioptrijomis regėjimui koreguoti.

PIRKTI CRAZY LĘŠIUS
Crazy lenses boxes