Kaip kontaktinius lęšius tinkamai prižiūrėti?

Jei nešiojate mėnesinius arba 2 savaičių lęšius, būtina susikurti tinkamos kontaktinių lęšių priežiūros rutiną. Visi esame užsiėmę ir mėgstame taupyti laiką, bet tinkama kontaktinių lęšių priežiūra padės išvengti nepatogumo nešiojant ir akių infekcijų. Akių gydytojas, ko gero, davė specialiai Jūsų akims ir nešiojamiems lęšiams tinkamus nurodymus, bet jeigu juos šiek tiek primiršote, čia yra kelios taisyklės, kurių būtina laikytis visiems be išimtiems .

„Reikia“ ir „Negalima“

Galbūt jie ir atrodo akivaizdūs, bet štai 5 dalykai, kuriuos reikia ir kurių negalima daryti nešiojant kontaktinius lęšius. Jei norite apie juos sužinoti daugiau, siūlome paskaityti mūsų sudarytą „Reikia“ ir „Negalima“ gidą .

REIKIA

Prieš lęšius įsidedant ir išsiimant nusiplauti rankas

Laikant delne užpilti tirpalo ir pirštu švelniai patrinti

Lęšius laikyti tik tam skirtame dėkliuke

Kiekvieną dieną į dėkliuką pilti naujo tirpalo

Į keliones pasiimti tam skirtą mažą tirpalo buteliuką

NEGALIMA

Kontaktinių lęšių valyti vandeniu

Čiupinėti tirpalo buteliuko galiuko

Lęšių drėkinti seilėmis

Lęšius įsidėti jau pasidažius

Pilti tirpalą iš didesnio buteliuko į mažesnį

Valomųjų tirpalų tipai

Place your lens in a case with fresh solution

Rinkoje yra labai daug skirtingų valomųjų tirpalų, į kurios lęšių nešiotojų akys reaguoja skirtingai. Jei įsidėdami kontaktinius lęšius jaučiate nepatogumą ar dirginimą, galbūt reiktų keisti naudojamą tirpalą. Jei akys ir toliau yra dirginamos ar jaučiate alerginę reakciją, pasikonsultuokite su akių gydytoju .

Universalūs valomieji tirpalai

Universalūs tirpalai yra populiariausias pasirinkimas kontaktiniams lęšiams valyti ir laikyti per naktį . Universaliais tirpalais visų tipų minkštuosius kontaktinius lęšius galima valyti, praskalauti ir dezinfekuoti, jie taip pat tinka lęšiams laikyti dėkliukuose. Šio tipo tirpalų sudėtyje dažniausiai yra vienokių ar kitokių drėkiklių, kurie padeda drėkinti kontaktinius lęšius. Universaliems tirpalams gaminti paprastatai yra naudojama šiek tiek konservantų, dėl kurių tirpalai išlieka sterilūs ir ilgiau neišeina iš galiojimo laiko. Dauguma tirpalų gamintojų teigia, kad naudojant jų tirpalus, prieš kontaktinius lęšius įdedant į dėkliuką, jų nebūtina laikant delne švelniai patrinti pirštais. Tačiau, anot akių priežiūros specialistų, tai daryti verta, nes, patrynus pirštais, nuo lęšių paviršiaus geriau nusivalo apnašos.

Vandenilio peroksido tirpalai

Vandenilio peroksido tirpalai geriau dezinfekuoja, bet ir reikalauja daugiau atsargumo. Juos naudojant reikia specialaus diskinio kontaktinių lęšių dėkliuko. Tirpalui palietus dėkliuką įvyksta cheminė reakcija, kuri efektyviai dezinfekuoja lęšius. Praėjus 6 valandoms peroksidas yra neutralizuojamas. Naudojant peroksido tirpalą, prieš dedantis lęšius į akis būtina palaukti, kol cheminė reakcija pasibaigs , kitaip rizikuojate sudirginti ar nudeginti akis. Vienas didžiausių vandenio peroksido tirpalų pliusų yra tai, kad jiems gaminti nenaudojami jokie konservantai. Mūsų parduotuvėje galite įsigyti AO Sept Plus vandenilio peroksido valomojo tirpalo. Pasitarkite su akių gydytojų, ar toks tirpalas tiktų Jūsų akims.

Lęšių dėkliukai

Contact lens case for storing your contact lenses

Turėti naują ir švarų lęšių dėkliuką yra ne mažiau svarbu nei tinkamai išsirinkti valomąjį tirpalą. Lęšių dėkliukus reikia reguliariai praskalauti ir nuplauti, kad išliktų švarūs, o pradėjus naudoti reiktų keisti kas 3 mėnesius . Dėkliuko vidus išliks švaresnis, jei kiekvieną dieną iš naujo pripildysite tirpalu. Nelaikykite vakarykščio tirpalo, kasdien dėkliuką po truputį pripildydami. Siūlome rinktis iš šių dėkliukų kontaktiniams lęšiams.

Tradiciniai ir statinės formos dėkliukai

Nebūtina kontaktinių lęšių kiekvieną vakarą dėti į nuobodų dėkliuką! Jei Jus tai įkvėps kontaktinius lęšius prižiūrėti atsakingiau, įsigykite vieną iš spalvingų ir žaismingų dėkliukų . Tradiciniai plokšti dėkliukai tinka daugumai lęšių nešiotojų, bet kodėl nepabandžius savo lęšių laikyti užsukamame statinės formos dėkliuke? Užsukant dangtelį lęšiai labiau praskalaujami ir geriau nusivalo.

Rinkinukai kontaktiniams lęšiams

Kad ir kur bebūtumėte ar kaip toli bekeliautumėte, Jūsų kontaktiniams lęšiams visada reikalinga tokia pat rūpestinga priežiūra. Mūsų siūlomuose rinkinukuose yra viskas, ko reikia nepriekaištingai higienai palaikyti, kai esate toli nuo namų. Rinkinukuose yra lęšių dėkliukas, pincetas ir veidrodėlis , su kuriais lęšius galėsite ne tik saugiai įsidėti ir išsiimti, bet ir laikyti.