Kaip kontaktinius lęšius įsidėti - žingsnis po žingsnio

Pradėkime nuo pradžių. Jei nešiojate ne vienadienius lęšius, juos laikyti turite dėkliuke su valomuoju tirpalu. Dienos pabaigoje išsiimkite lęšius ir įdėkite juos į dėkliuką, kol miegosite tirpalas padarys savo darbą - lęšius dezinfekuos ir išvalys. Iš ryto vėl galėsite įsidėti lęšius, jie bus minkšti ir malonūs akims.

Taigi, kaip lęšius įsidėti? Kai kurie baiminasi lęšių, nes negali net pagalvoti, kad reikės paliesti akies vyzdį. Tokios baimės nepagrįstos, nes dėdamiesi lęšius savo akies obuolio neliečiate . Tiesiog atsargiai ant jo uždedate kontaktinį lęšį, o Jūsų akies vokai padaro visą likusį darbą. Tad ką svarbu žinoti ir kokių klaidų būtina vengti?

Woman putting her contacts into the eye

Pirmas žingsnis

Nueikite į gerai apšviestą patalpą ir įsitikinkite, kad po ranka turite viską, ko reikia : kontaktinius lęšius, valomąjį tirpalą ir veidrodį ar veidrodėlį. Reikės ir švaraus rankšluosčio rankoms nusivalyti. Nepamirškite, kad lęšius reikia įsidėti prieš pasidažant.


Antras žingsnis

Always wash your hand thoroughly before handling lenses

Prieš liečiant kontaktinius lęšius būtina nusiplauti rankas , kad ant lęšių nepatektų purvas ar bakterijos. Nusiplovę rankas, jas kruopščiai nusišluostykite švariu rankšluosčiu. Venkite popierinių rankšluosčių, nes jie ant rankų gali palikti popieriaus pluoštų ar kitų liekanų.

Trečias žingsnis

Start by removing your contacts from your lens case

Kitas žingsnis yra kontaktinius lęšius išimti iš dėkliuko arba naujos pakuotės . Jei nešiojate skirtingo stiprumo lęšius, rekomenduojama įprasti juos visada įsidėti ta pačia tvarka, pavyzdžiui, pirma į kairę akį, po to - į dešinę. Šis įprotis padės išvengti nesusipratimų. Padėkite lęšį ant delno, užlašinkite šiek tiek valomojo tirpalo ir švelniai patrinkite piršto galiuku. Dauguma tirpalų gamintojų teigia, kad naudojant jų tirpalus lęšių patrinti pirštais nebūtina, tačiau, anot akių priežiūros specialistų, tai geriau nuvalo susirinkusias apnašas. Jei pirštais išimti lęšius iš dėkliuko nepatogu, siūlome įsigyti pagalbinių įrankių. Su pincetais ir aplikatoriais lęšius įsidėti labai lengva.

Ketvirtas žingsnis

Uždėkite lęšį ant rodomojo piršto galiuko. Jei lęšis yra taisyklingos bliūdelio formos, galite nedelsdami žengti kitą žingsnį. Tačiau jei lęšio krašteliai „žiūri“ į šonus, lęšis išverstas ne į tą pusę. Nors ir nėra lengva pastebėti, dauguma lęšių turi vidinės ir išorinės pusės indikatorius (raides arba skaičius), į kuriuos pažiūrėję iškart pamatysite, ar lęšį laikote teisingai.

Check if your lens is facing the correct way before inserting them

Penktas žingsnis

Balance the lens on your index finger when inserting the contact lens

Laikydami lęšį ant rodomojo piršto galiuko, viduriniu tos pačios rankos pirštu apatinį akies voką patempkite žemyn . Vienu iš kitos rankos pirštų pastumkite viršutinį akies voką aukštyn . Nejudėkite ir nemirksėkite. Kai kurie žmonės dėdamiesi lęšius žiūri į viršų, nes tai padeda nejučiomis nesumirksėti.

Šeštas žingsnis

Place the contact gently onto your eye

Švelniai ir atsargiai uždekite kontaktinį lęšį ant akies obuolio . Patraukite ranką ir kelis kartus sumirksėkite. Lęšis turėtų nugulti ir pasilikti ant Jūsų akies rainelės. Prireikus, galite švelniai paliesti lęšį ir paslinkti. Jei jaučiate nepatogumą arba dirginimą, išsiimkite lęšį ir pabandykite jį įsidėti iš naujo.

Septintas žingsnis

Remember to discard the contact lens solution from the case after each use

Kartokite visus žingsnius lęšiui įsidėti į kitą akį . Tirpalą dėkliuke reikia keisti kas dieną, todėl rekomenduojame įsidėjus lęšius senąjį tirpalą iškarto išpilti ir praskalauti dėkliuką. Vakare išsiėmę lęšius, pripilsite naujo, švaraus tirpalo į dėkliuką. Štai ir viskas! Juk nebuvo taip jau sunku, ar ne?

Taip pat skaitykite: Kaip kontaktinius lęšius išsiimti

Komentarai

Galbūt turite klausimų, komentarų?