Kaip suprasti Jūsų kontaktinių lęšių receptą?

Norite pirkti kontaktinius lęšius internetu? Puiku! Sutaupysite brangaus laiko ir pinigų. Prieš pradedant rinktis, svarbu žinoti, kokio tipo lęšiai Jums labiausiai tiktų ir ką reiškia visi tie akių gydytojo recepte išvardinti parametrai. Apžiūrėjęs Jūsų akis ir įvertinęs regėjimą, akių gydytojas tikriausiai rekomendavo konkrečius kontaktinius lęšius. Visų mūsų akys yra skirtingos ir jautrios, todėl tie patys kontaktiniai lęšiai gali visiškai kitaip jaustis, priklausomai nuo to, kas juos nešioja. Dėl šios priežasties patariame visada laikytis Jūsų akių gydytojo duotų rekomendacijų . Reiktų pasitikrinti akis ir pasikonsultuoti su gydytoju net jei ir norite pradėti nešioti spalvotus kontaktinius lęšius be dioptrijų. Taigi, ką visos tos raidės ir skaičiai gydytojo išrašytame recepte reiškia?

Parametrų apžvalga

Receptas susideda iš trijų pagrindinių dalių: Jūsų akies parametrų, rekomenduojamų kontaktinių lęšių ir specialių nurodymų . Kad būtų paprasčiau juos visus suprasti, sudarėme svarbiausių parametrų ir klausimų apžvalgą ir atmintinę.

Trumpinys Paaiškinimas
OD / R Dešinės akies parametrai (lot. Oculus Dexter, angl. Right)
OS / L Kairės akies parametrai (lot. Oculus Sinister, angl. Left)
OU Abiejų akių parametrai yra vienodi (lot. Oculus Uterque)
SP(H) / PWR / D Nurodo trumparegystės arba toliaregystės vertę
CYL / CP Cilindras - reiškia astigmatizmą (toriniams lęšiams)
X / AX Ašis - nurodo cilindro kryptį laipsniais (toriniams lęšiams)
ADD Papildymo parametras multifokaliniams lęšiams
BC Bazinė kreivė (BC) (angl. Base Curve) , nurodo lęšio gaubtumą
DIA Diametras - nurodo lęšio dydį
PL Plano - spalvoti kontaktiniai lęšiai be dioptrijų
EXP Galiojimo laikas - nurodo kada kontaktiniai lęšiai išeina iš galiojimo laiko

Perkant kontaktinius lęšius ši lentelė turėtų padėti teisingai išsirinkti akių gydytojo nurodytus parametrus . Suprantame, kad vien jos gali ir neužtekti, todėl paruošėme ir atsakymus į kelis dažniausiai užduodamus klausimus.

Dešinė ar kairė akis?

Galbūt Jūsų akių gydytojas dešinę ir kairę akis pažymėjo lietuviškai - „K“ ir „D“. Kitur jos dažniausiai žymimos anglų kalba „R“ ( right - dešinė) ir „L“ ( left - kairė) arba lotyniškai „Oculus Dexter“ (dešinė) ir „Oculus Sinister“ (kairė). Jei akims reikia skirtingo stiprumo, rinkdamiesi lęšius mūsų parduotuvėje paspauskite Akių parametrai skirtingi . Visi lęšiai tinka dėti į kairę ir į dešinę akis, todėl galite apie juos galvoti kaip akis Nr. 1 ir akis Nr. 2. . Jei Jūsų akys yra vienodos, parametrus užteks išsirinkti vieną kartą.

selecione seus parâmetros para seu segundo olho na Alensa

Teigiamas ar neigiamas stiprumas?

Ar esate trumparegis ir nematote toli esančių objektų? Jums reikės neigiamo stiprumo lęšių. Kenčiate nuo toliaregystės ir sunkiai matote iš artimų distancijų? Rinkitės teigiamą stiprumą. Šis parametras akių gydytojo išrašytame recepte gali būti pažymėtas „D“, „PWR“ arba „SPH“ raidėmis. Pirkdami lęšius būkite atidūs ir šių stiprumų nesupainiokite, nes net ir maža klaidelė gali labai pakeisti regėjimą. Jei netyčia užsisakėte neteisingai, pagal mūsų taisykles galite grąžinti neatidarytas ir nepažeistas kartotines dėžutes.

Ar galiu akinių receptą naudoti kontaktiniams lęšiams?

Trumpai tariant - ne. Lęšiai nešiojami tiesiai ant akies obuolio, o akiniai šiek tiek toliau nuo akių, todėl parametrai gali būti visiškai skirtingi. Negano to, akinių recepte nėra informacijos apie Jums reikalingą kontaktinių lęšių bazinę kreivę ir diametrą.

Kaip išsirinkti torinių lęšių cilindrą ir ašį?

Cilindras ir ašis yra du parametrai, reikalingi norint astigmatizmo keliamus regėjimo trūkumus kompensuoti kontaktiniais lęšiais. Cilindras yra astigmatizmo sunkumą nurodantis papildomas matmuo, esantis neigiamos vertės ir daugėjantis kas 0,25 balo. Ašis yra nurodoma laipsniais - nuo 0 iki 180. Jei nesate tikras dėl bent vieno iš šių parametrų, būtinai pasikonsultuokite su akių gydytoju.

Ką reiškia ADD papildymas?

Jei kenčiate nuo presbiopijos, dar vadinamos senatvine toliaregyste, ir turite nešioti multifokalinius kontaktinius lęšius, akių gydytojas recepte nurodys ir papildymo (ADD) parametrą , kuris padės geriau matyti arti esančius objektus. Papildymą galima rinktis nuo +0,50 vertės iki +3,00. Kai kurie lęšių gamintojai papildymą žymi low (žemo), medium (vidutinio) ir high (aukšto) lygio. Kompanijos CooperVision gaminami multifokaliniai lęšiai turi ir dominuojančios ir nedominuojančios akies parametrus. Jei nesate tikras, kokio papildymo parametro Jums reikia, būtinai pasikonsultuokite su akių gydytoju.

Kas yra bazinė kreivė ir diametras?

Bazinė kreivė nurodo kontaktinių lęšių gaubtumą , nuo kurio priklauso, kaip lęšis laikysis ant akies. Mažesnė bazinė kreivė, pavyzdžiui 8,40, reiškia, kad lęšis bus labiau išgaubtas ir artimiau priglus prie akies. Didesnė kreivė, pavyzdžiui 8,70, reiškia, kad lęšis bus plokštesnis. Diametras nurodo kontaktinio lęšio skersmenį milimetrais - dažniausiai nuo 13 iki 15 milimetrų. Nedidelio (0,1 ar 0,2 mm) skirtumo dažniausiai net nejausite, bet jeigu lęšių bazinė kreivė ir diametras visiškai neatitinka Jūsų akių, gali atsirasti diskomfortas arba lietis vaizdas. Rinkdamiesi kontaktinius lęšius visada atsižvelkite į akių gydytojo nurodymus.

Nešioju akių gydytojo nurodytus lęšius. Kokie kiti lęšiai man tiks?

Visi vardiniai kontaktiniai lęšiai mūsų parduotuvėje parduodami tikrais pavadinimais.

Pamečiau savo kontaktinių lęšių receptą. Kur galiu rasti reikalingą informaciją?

Jei akis tikrinotės prieš mažiau nei vienerius metus ir nejaučiate, kad per tą laiką regėjimas pakito, reikalingą informaciją galite rasti ant kontaktinių lęšių dėžutės . Kad būtų lengviau, nurodėme, ką kurie duomenys reiškia:

Find out how you can decode the parameters on your contact lenses box

Naują receptą kontaktiniams lęšiams ir akiniams reiktų gauti ne rečiau nei kas vienerius metus . Net jeigu ir neatrodo, kad įvyko kokių nors regėjimo pokyčių, reikia, kad tai patvirtintų akių gydytojas.

Ar galiu užsisakyti kontaktinius lęšius tik pabandyti?

Kadangi nesame akių gydytojai, neturime teisės pardavinėti bandomųjų kontaktinių lęšių . Tik akių gydytojas, apžiūrėjęs ir įvertinęs Jūsų akis, gali skirti bandomuosius kontaktinius lęšius. Mes, savo ruožtu, galime pasiūlyti TopVue lęšius, kurie nėra bandomieji lęšiai, bet juos galima pirkti su pinigų grąžinimo garantija. Jei jie nepateisins Jūsų lūkesčių, galite juos grąžinti.

Komentarai (12)

Galbūt turite klausimų, komentarų?
Aušra

Sveiki,noriu išbandyti lęšius,bet turiu tik akiniu recepta,gal galetumet patart,kaip juos išsirinkti,aciū

Atsakymas info@alensa.lt

Sveiki, mielai jums padėsime. Akinių receptas dažnai kiek skiriasi nuo lęšių, nes lęšiai yra arčiau akies. Kontaktinių lęšių receptą galite gauti iš savo akių specialisto. Geriausia, kad receptas būtų ne senesnis nei vieni metai. Arba galite atsisųti savo akinių receptą mums, kad specialistė perskaičiuotų ✅😊

Fausta

Sveiki, turiu akinių receptą ir norėčiau įsigyti kontaktinius lęšius, kaip sužinoti savo bazinę kreivę?

Atsakymas info@alensa.lt

Dėkojame už gerą klausimą. Visada rekomenduojame fiziškai apsilankyti pas akių specialistą, nes renkantis kontaktinius labai svarbu yra atsižvelgti į ragenos gaubtumą. Lęšio ir ragenos gaubtumai turi būti vienodi. Šiuos parametrus (BC ir DIA) pasitikrinti ir labiausiai tinkančius kontaktinius lęšius jums padės išsirinkti akių priežiūros specialistas po nuodugnių jūsų akių dydžio matavimų.😉

Alma

laba, turiu akiniu recepta, noreciau pabandyti nesioti lesius. Kaip tinkamai juos pasirinkti ir kaip teisingai pasirinkti bazine kreive?

Atsakymas info@alensa.lt

Sveiki, Alma, malonu, kad kreipėtės, pasistengsime padėti, kuo tik galėsime. Prašau atsiųskite mums savo akinių receptą į ninfo@alensa.lt 😊

Sandra

Sveiki, turiu akinių receptą ir norėčiau įsigyti kontaktinius lešius, gal galėtumėte padėti?

Atsakymas info@alensa.lt

Sveiki, prašau atsiųskite savo akinių receptą mums į info@alensa.lt 😉

Miglė

Laba diena, turiu akinių receptą ir norėčiau sužinoti kaip pasirinkti tinkamus lęšius. Gal galėtumėte padėti?

Atsakymas info@alensa.lt

Sveiki, žinoma, kad padėsime! Susisiekite su mumis el paštu: info@alensa.lt

Giedrė Juodeikienė

Sveiki norėčiau įsigyti lęšius jau senai ieškau sau lęšių ir vis nepataikau su bazine kreive

Atsakymas info@alensa.lt

Sveiki, Mūsų klientų aptarnavimo komanda susisieks su Jumis asmeniškai dėl šio klausimo 😉

Dovilė

sveiki, turiu akinių receptą, norėčiau sužinoti, kaip pasirinkti tinkamus lęšius. gal galėtumėte padėti? ačiū

Atsakymas info@alensa.lt

Sveiki, Dovile, atsiųskite mums savo recepto kopiją į info@alensa.lt ir mes savo ruožtu pasistengsime Jums padėti kuo galėsime :)

Arminas

Laba diena, svarstau pradėti nešioti lęšius, ar geriau rinktis vienadienius ar 2 savaitinius/mėnesius?

Atsakymas info@alensa.lt

Laikoma, kad vienadieniai lęšiai yra sveikiausias ir higieniškiausias lęšių pasirinkimas. Dauguma žmonių vis tik renkasi dvisavaitinius/mėne­sinius lęšius, nes taip gaunasi pigiau ir tai taip pat yra geras variantas :)

Smiltė

Sveiki, nešioju lęšius tačiau nežinau kokia rinktis bazine kreive, nes noriu internetu užsisakyti. Kaip išsirinkti teisinga bazine kreive?

Atsakymas info@alensa.lt

Smilte, labai malonu, kad domitės prekėmis mūsų parduotuvėje. BC paprastai nurodo oftalmologas recepte kontaktiniams lęšiams. Rekomenduojame pasikonsultuoti su savo oftalmologu. Jei lęšius nešiojate jau kuris laikas BC parametrą galite rasti ant lęšių, kuriuos nešiojate pakuotės:) Tikimės, kad informacija buvo naudinga

Rasa

Sveiki, turiu akinių recepta ir labai noreciau lesiu. Gal butu galima suzinoti kaio issirinkt tinkamus?

Atsakymas info@alensa.lt

Rasa, malonu, kad domitės mūsų parduotuve. Susisieksime su Jumis el.paštu, kad galėtume suteikti daugiau informacijos.

Martyna

Sveiki, ar galiu pagal akiniu recepta įsigyti lęšius? Akiniu recepte cyl yra +, kaip tada išsirinkti lęšius?

Atsakymas info@alensa.lt

Malonu, kad susisiekėte su mumis. Lęšių parametrai gali šiek tik skirtis nuo akinių. Jei galėtumėte atsiųsti savo akinių recepto kopiją persiųsčiau jį mūsų oftalmologei - ji galėtų perskaičiuoti receptą lęšiams :) Jei recepte nurodytas cilindras ir ašis, Jums reikės astigmatinių/to­rinių kontaktinių lęšių. Visą tokių lęšių apsiūlą galite rasti paspaudusi šią nuorodą:

https://www.alensa.lt/…-lesiai.html

Karolina

Sveiki aš norečiau sužinoti lęšiu recepta turiu akiniu recepta bet noriu isigyti lešius

Atsakymas info@alensa.lt

Malonu, kad susisiekėte su mumis. Lęšių parametrai gali šiek tik skirtis nuo akinių. Jei galėtumėte atsiųsti savo akinių recepto kopiją persiųsčiau jį mūsų oftalmologei - ji galėtų perskaičiuoti receptą lęšiams :)