Akinių rėmelio dydžio vadovas

Ieškant tobulų akinių, labai svarbu žinoti rėmelio dydį. Ant rėmelio šono užrašyti skaičiai suteikia vertingos informacijos apie jo matmenis. Šiame vadove paaiškinsime akinių rėmelių dydžius ir padėsime jums priimti pagrįstą sprendimą ir užtikrinti, kad akiniai patogiai priglus ir atrodys stilingai.


Ką reiškia skaičiai ant akinių rėmelių vidinės pusės?


Ant akinių rėmelio šono užrašyti skaičiai suteikia vertingos informacijos apie akinių matmenis. Patikrinkime dažniausiai pasitaikančius skaičius, kuriuos galite pamatyti!


Kai ant rėmelio pamatysite "51-16-142", gali atrodyti, kad tai paprastas skaičius, tačiau skaitmeninis užrašas ant akinių rėmelio suteikia svarbios informacijos apie jo matmenis ir savybes:


Glasses Icon

Pirmasis skaičius, 51,, nurodo lęšio plotį milimetrais.

Width Icon

Antrasis skaičius, 16,, nurodo tiltelio plotį, t. y. atstumą tarp lęšių (mm).

Temple Icon

Trečiasis skaičius, 142, žymi skruostikaulio ilgį, matuojant auselių ilgį (mm), kuris tęsiasi virš ausų.

Šių matmenų supratimas yra labai svarbus norint rasti akinius, kurie patogiai tiktų ir atitiktų jūsų veido formą.

1 - Lęšio skersmuo 2 - Tiltelio plotis 3 - Kojelės ilgis

Tinkamas dydis ir proporcijos


Akinių dydis (S, M ir L)

Akiniai būna įvairių dydžių, dažnai skirstomi į mažus (S), vidutiniškus (M), ir didelius (L), kad būtų lengviau parinkti įvairioms veido formoms ir dydžiams. Norint užtikrinti komfortą ir stilių, labai svarbu pasirinkti tinkamą dydį. Mažas dydis tinka siauriems veidams, nes puikiai priglunda ir papildo subtilius bruožus. Vidutinio dydžio akiniai yra universalus variantas, tinkantis įvairioms veido formoms. Dideli akinių rėmeliai skirti platesniems veidams, todėl atrodo drąsiai ir madingai. Kad geriau suprastumėte, koks dydis jums labiausiai tinka, toliau pateikiame naudingą vadovą.


 1. Pasiimkite banko kortelę ir atsistokite priešais veidrodį
 2. Kortelę sulygiuokite su nosies viduriu
 3. Pagal kortelės padėtį bus nustatytas jūsų dydis.

Kortelė tęsiasi už akies kraštelio - S

Kortelė sutampa su jūsų akies kampučiu - M

Akies kamputis tęsiasi už kortelės - L


Kaip žinoti, ar akiniai tinka?


 • Lęšiai turėtų uždengti akis: Juk kokia prasmė turėti akinius, jei jie tinkamai neuždengia akių? Pažvelkite į veidrodį ir patikrinkite, ar rėmelio plotis atitinka jūsų veido plotį, o lęšiai yra išlenktos formos, atitinkančios jūsų akių kontūrą. Taip užtikrinsite, kad optiniai lęšiai visiškai uždengtų akis ir užtikrintų optimalų regėjimą.
 • Tiltelis turi patogiai priglusti prie nosies: Akinių tiltelis turi patogiai priglusti prie nosies krašto, nespausti ir neslysti žemyn. Gerai prigludęs tiltelis suteikia stabilumo ir užtikrina, kad akinių svoris pasiskirstytų tolygiai. Atkreipkite dėmesį į prigludimą ir įsitikinkite, kad tiltelis gerai priglunda ir nesukelia jokio diskomforto.
 • Kojelės turi patogiai įsitaisyti virš ausų: Įsitikinkite, kad akinių kojelės eina tiesiai atgal ir patogiai remiasi į ausis. Jos neturėtų pernelyg spausti ir kelti diskomforto. Tinkamas akinių koojelių prigludimas padeda užtikrinti akinių stabilumą, neleidžia jiems nuslysti ar pasislinkti žemyn.
 • Rėmeliai neturėtų trukdyti regėjimui: Nešiojant akinius, jie neturi užstoti regėjimo lauko. Akinių rėmeliai neturėtų užstoti periferinio matymo ar riboti galimybės aiškiai matyti visomis kryptimis. Patikrinkite, ar rėmeliai netrukdo matyti žiūrint tiesiai į priekį arba į šonus. Kad akiniai būtų patogūs ir funkcionalūs, būtina, kad jie netrukdytų matyti.
 • Atsižvelkite į veido proporcijas, siekdami harmoningo įvaizdžio: Rinkdamiesi akinių rėmelius atsižvelkite į savo veido formą ir bruožus. Skirtingoms veido formoms gali prireikti tam tikrų formų ir dydžių rėmelių, kad būtų pasiekta subalansuota ir patraukli išvaizda. Ieškokite rėmelių, kurie papildytų jūsų veido proporcijas, pagerindami jūsų išvaizdą ir stilių.

Įsitikinę, kad akiniai gerai tinka, galėsite mėgautis optimaliu komfortu, aiškiu regėjimu ir patrauklia išvaizda. Skirkite laiko įvertinti tinkamumą naudodami virtualų veidrodį ir apsvarstykite galimybę pasikonsultuoti su optiku arba pasinaudoti virtualiomis matavimosi priemonėmis, kad surastumėte idealiai tinkančius akinius.


Patarimai dėl tinkamo rėmelio dydžio pasirinkimo


Veido forma


Rinkdamiesi akinius atsižvelkite į savo veido formą. Skirtingų formų ir dydžių rėmeliai gali papildyti arba paryškinti tam tikrus veido bruožus. Pavyzdžiui:


Oval Face Shape
Heart Face Shape
Inverted Triangle Face Shape
Round Face Shape
Diamond Face Shape
Square Face Shape
Triangle Face Shape

 • Apvali veido forma: Kampuoti arba geometriniai rėmeliai gali suteikti raiškumo ir pusiausvyros.
 • Kvadrato formos veidas: Apvalūs arba ovalūs rėmeliai gali sušvelninti ir papildyti ryškias žandikaulių linijas.
 • Ovali veido forma:Dauguma rėmelių formų tinka ovaliems veidams, todėl galite laisviau eksperimentuoti su įvairiais stiliais.
 • Širdelės formos veidas: Rėmeliai, kurie yra platesni viršuje arba turi detalių apatinėje dalyje, gali subalansuoti siauresnį smakrą.
 • Deimantinės formos veidas: Skruostikaulius gali paryškinti švelniai išlenkti, ovalo ar katės akių formos rėmeliai.
 • Trikampio formos veidas: Šiai veido formai rekomenduojama rinktis akinius su plonesniais rėmeliais ir daugybe išlenkimų, kad jie būtų kontrastingi.
 • Apversto trikampio veido forma: Renkantis akinius šiai veido formai, siekiama subalansuoti proporcijas atkreipiant dėmesį į apatinę veido dalį.

Norėdami išsiaiškinti, kokios formos yra jūsų veidas, galite patikrinti mūsų {Veido formos gidą!


Rėmelių matavimaisi ir koregavimai:


 • Virtualus matavimas: Savo internetinėje parduotuvėje siūlome patogią virtualaus matavimosi funkciją, kuri leidžia virtualiai apžiūrėti ir pasimatuoti akinius. Naudodamiesi mūsų svetaine galite įkelti savo nuotrauką arba naudoti kompiuterio ar išmaniojo telefono kamerą, kad pamatytumėte, kaip skirtingi rėmeliai atrodo ant jūsų veido. Ši interaktyvi priemonė leidžia jums prieš perkant priimti pagrįstus sprendimus ir suteikia galimybę virtualiai išbandyti akinius patogiai įsitaisius namuose.
 • Apsilankymas pas optiką arba akinių parduotuvėje: Kad akiniai būtų tiksliai ir tiksliai pritaikyti, rekomenduojame apsilankyti optikoje arba akinių parduotuvėje. Mūsų specialistų komanda gali įvertinti jūsų veido bruožus, atlikti profesionalius matavimus ir pasiūlyti individualias rekomendacijas pagal jūsų receptą ir gyvenimo būdo poreikius. Jų rekomendacijos užtikrina, kad rasite puikiai jums tinkančius rėmelius.

Specialūs aspektai


 • Receptiniai lęšiai ir rėmelis Renkantis akinių rėmelius svarbu atsižvelgti į receptinius lęšius. Priklausomai nuo jūsų regėjimo korekcijos poreikių, tam tikri rėmelių dydžiai ir formos gali būti tinkamesni. Pavyzdžiui, jei turite didesnį receptą, jums gali reikėti rėmelių su didesniais lęšiais, kad tilptų storesni lęšiai. Labai svarbu bendradarbiauti su optiku, kuris gali padėti pasirinkti rėmelius, tinkamai pritaikytus jūsų receptui. Peržiūrėkite mūsų receptinių akinių asortimentą, kad rastumėte idealiai tinkančius jūsų regėjimo poreikiams.
 • Progresyvūs ir bifokaliniai akiniai Jei jums reikalingi progresiniai arba bifokaliniai lęšiai, būtina atsižvelgti į tai, kaip tilps į rėmelius. Progresiniai ir bifokaliniai lęšiai turi tam tikras zonas, skirtas matymui iš arti, į tolį ir vidutiniu atstumu. Todėl reikia rėmelių, turinčių pakankamai vertikalios erdvės, kad būtų galima patogiai sutalpinti skirtingus lęšių segmentus. Šių tipų lęšiams dažnai rekomenduojami rėmeliai su didesnio aukščio lęšiais arba pritaikomais lęšių įdėklais, kad būtų užtikrintas optimalus matymas ir sklandus perėjimas tarp skirtingų regėjimo laukų.
 • Sportiniai akiniai Skirtingoms veikloms gali prireikti specialių rėmelių, atitinkančių konkrečius poreikius. Sporto entuziastams sportinės veiklos rėmeliai pasižymi tokiomis savybėmis, kaip atsparumas smūgiams, apgaubiantis stilius, kad geriau matytųsi periferinis vaizdas, ir saugus prigludimas, kad neslystų atliekant fizinius judesius. Specialių rėmelių galima įsigyti, jei reikia specialių reikalavimų, pavyzdžiui, apsauginių akinių, profesinių akinių ir apsauginių akinių. Šie rėmeliai sukurti taip, kad atitiktų specialius standartus ir užtikrintų geresnę apsaugą bei funkcionalumą. Peržiūrėkite mūsų sportinių ir specialių rėmelių kolekciją ir raskite idealius akinius savo aktyviam gyvenimo būdui ir specialiems poreikiams.